Шукати в цьому блозі

пʼятниця, 4 жовтня 2013 р.

Інтернет

     На наступних виборах прголосую за партію, яка пообіцяє безкоштовний інтернет вже сьогодні. Ну в крайньому випадку, до 2050 року, не пізніше... До речі, на станціях метро Монреаля планують реалізувати тотальну Wi-Fi мережу. Термін здачі проекту (який ще в проекті) - 2020 рік. Ще якихось 7 років почекаю. Коштує ця забаганка близько 50 мільйонів доларів (www.ledevoir.com). Ого...

     Отже, інтернет. Як його вибрати? По-перше, потрібно знати, що шукати - інтернет провайдер в тутешній термінології називається FAI  (fournisseur d'accès internet). По-друге, потрібно навчитись жити з фактом, що дешевого інтернету (та ще й безлімітного) більше не існує. Принаймні в Квебеку. Про це говорять навіть самі квебекці (Téléphone, Internet, TV: plus cher au Québec ). І ще, найбільш розвиненимі дешевшим є ADSL-доступ, через телефонні лінії. Деякі постачальники пропонують тільки такий варіант. 

     Найбільш великими компаніями на ринку є Bell та Vidéotron. Вони ж є і найбільш дорогими. А ще вони люблять виписувати дивні рахунки з великими цифрами. Всі інші маленькі компанії орендують лінії у них. І так чи інакше, частина вашої абонплати йде в кишеню монополістам.     Щоб вибрати собі провайдера, перечитав купу місцевих форумів та сайтів, які допомогли зорієнтуватись і відсіяти найбільш неякісних постачальників. Наведу просто список статей із посиланнями, бо читав їх уже давно і призабув, про що там йшлося більш детально: Abonnement à internet au Québec,  Forfaits Internet, comparatif forfaits internet, Comparatif Internet Québec, Comparatif des fournisseurs d'accès internet, Bien choisir un fournisseur Internet à MontréalDenis-Talbot.com,  Internet Distributel ??, Bell vs Distributel, Internet + TV + Téléphone les moins chers, Petit joueur dans un gros secteur ?, Distributel?.

     Серед малих компаній мною були помічені:

- Radioactif 
- Acanac


- Electronic Box- AEI


- Cooptel


- Distributel


- Teksavvy


- ColbaNet
- GemsTelecom
Altima Telecom
     Найбільше позитивних відгуків, або правильніше, найменше негативних, було на адресу  Distributel, якого я і обрав.  Позитивні сторони: відсутній контракт, кабельний інтернет, безліміт. Якщо безліміт, значить немає загрози, що тобі припишуть зайві мегабайти в кінці місяця. 

     Я обрав пакет (le forfait) Internet illimité Câble 5, що розшифровується як "кабельний безлімітний інтернет на швидкості 5 МегаБіт". Коштує - 39.95 $ в місяць. Це до податків, якщо їх доплюсувати (TPS 5%, TVQ 9.975%), то вийде 45.94  $. Крім того, необхідною умовою підключення є оренда їхнього модема - додатково ще 3.95 $ в місяць (плюс податки). То разом це вже виходить 50.48  $ в місяць.  Але можливо викупити цей модем, що я пізніше і зробив. Це був модем Motorola SB5101, одна модель, без варіантів. Коштує 54.95 $, з таксами 63.18   $

     Крім цього, потрібно разово заплатити за підключення до їхньої мережі: frais d'installation 29 $ та frais d'activation 10  $ (разом з податками 44.84 $). Якщо це все додати (абонплата, купівля модему, підключення, податки) і розділити на 12 місяців, то рекламні  39.95 $ в місяць перетворюються на 54.95 $ в місяць. Для більшого комфорту додатково придбав Wi-Fi-роутер, який коштував ще десь біля 40 доларів.

     Не менш цікавим є процес замовлення послуги. Зробити це можна тільки по телефону, на якому я провів більше півгодини, розказуючи свою біографію і вислуховуючи інформацію від  дівчини-телефоністки. Одночасно потрібно було на льоту придумати два паролі і назву для поштової скриньки на їхньому сервері, а також занотувати номер контракту, щоб в разі чого посилатись на нього. Потім можна було обрати собі постачальника кабельних мереж -  Bell або Vidéotron. Я вибрав останніх. Саме їхні спеціалісти приїжджають і проводять кабель в будинок. Сказали, що підключення відбудеться десь за два тижні, перед тим мені додатково подзвонять і скажуть точну дату. Так і було: дзвонили, сказали, приїхали, встановили. Підключення кабеля зайняло якихось 30 хвилин. Технік з  Vidéotron  підключив модем до кабеля, сказав що потрібно зачекати кілька годин, поки з'явиться вихід в мережу. На комп'ютері нічого не налаштовував. Все що потрібно було зробити, просто підключити модем до компа. Цей модем раніше був висланий мені поштою з  Distributel.  

     Я дивувався, чому потрібен модем, якщо в Україні при кабельому підключенні його не треба було? Виявляється, тут проводять не виту пару, а звичайний кабель, з розрахунку на те, що туди будуть подаватись одночасно три сигнали - телефон, телебачення та інтернет. Щоб виокремити сигнал інтернету, навіть якщо інші сервіси не підключені,  і потрібен цей самий модем. 

6 коментарів:

 1. Блін, середина вісімнадцятого сторіччя...
  Я дивуюсь, як тут спромоглися відмовитися від лучин та свічок для освітлення будівель.

  ВідповістиВидалити
 2. від дров для опалення ще не відмовилися, все нормально ))

  ВідповістиВидалити
 3. але добре, що хоч безлімітний інтернет існує!!!
  чи буде аналогичний допис щодо вибору мобільного провайдеру?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Потрібно буде написати і про це. Телефон, це також окрема тема...

   Видалити
 4. а "звичайний кабель" це мається на увазі коаксіал?...
  у мене колись було таке... оператор кабельного ТБ давав по тому ж кабелю і інтернет...
  спогади про той інтернет не найкращі... :)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. так, коаксіал. Наразі якість нормальна. Сподіваюсь, що так і буде...

   Видалити