Наприклад, у нас є три пристрої: комп'ютер із встановленою ОС Windows XP, планшет під Android та Wi-Fi-роутер. На планшеті я користуюся файловим менеджером Astro. Додатково на Андроїд-девайсі (планшеті, телефоні) потрібно встановити модуль, який відповідає за обмін файлами, називається Astro SMB Module.
Мал.1
Планшет та ПК повинні бути підключені до інтернету через Wi-Fi. На комп'ютері під Windows потрібно просто відкрити доступ до якоїсь папки (кажучи народною мовою - "розшарити папку"). На планшеті запускаємо Astro, потім натискаємо помаранчеву кнопку Manage my files:
Мал.2
В новому вікні вгорі справа натискаємо іконку із зображенням комп'ютерної мережі:
Мал.3
Мал.4.
Тепер найскладніша частина - внести дані мережі:
Мал.5.
Label - назва мережі, це довільне ім'я, під яким ви будете бачити з'єднання з вашим комп'ютером;
Server - внутрішня IP-адреса роутера (LAN-адреса). Зазвичай виробник встановлює стандартні ай-пі адреси (about.com):
- для роутерів Linksys - 192.168.1.1;
- для роутерів D-Link та Netgear - 192.168.0.1;
- для деяких роутерів US Robotics - 192.168.123.254;
- для деяких роутерів Belkin та SMC - 192.168.2.1.
Якщо з'єднання немає, попробуйте останню цифру ввести в трьохзначному форматі, доповнивши її нулями, тобто замість 192.168.0.1, введіть 192.168.0.100.
Для полів User name та Password рекомендують вводити ім'я та пароль, яке ви використовуєте для входу в Віндовс. В мене встановлене ім'я, але не було пароля. Я пробував вводити ім'я і залишати пустим поле пароля. Але таким чином мережа не встановлювалась. Вірніше вона встановлювалась, я міг на планшеті бачити відкриті для доступу файли на комп'ютері, але не міг їх відкрити і отримував повідомлення про невірні ім'я та пароль. Потім вичитав, в поле User name можна ввести ім'я guest, а поле Password залишити пустим. Після цього було встановлене нормальне з'єднання.
Інші поля можна залишити пустими. В кінці натиснути внизу кнопки Test, щоб протестувати з'єднання, та Save, щоб його зберегти. Тепер кожного разу, як потрібно буде використати файли з цього комп'ютера, достатньо буде клікнути іконку, як показано на мал. 3, та потім вибрати створене з'єднання. Єдине, що безпосередньо відкрити файли з компа неможливо, потрібно їх все таки скопіювати на планшет. Але тепер вже без посередництва флешки.
Також можна встановити доступ з планшета до ПК з допомогою іншого файлового менеджера ES File Explorer:
Буде навтіь набагато простіше. Адже можна задати пошук мережі автоматично, як показано на малюнку нижче - Network -> LAN -> Scan:
При спробі відкрити файл з комп'ютера, ви зможете це зробити. Але спочатку програма все рівно скопіює файл на планшет в тимчасову папку. Чи буде його видалено після закриття програми, чи перезавантаження планшета - ще не перевіряв.
Мені найбільш зручним здається ES File Explorer, окрім доступу до папок на комп'ютері він ще дозволяє працювати з "хмаровими" або "облачными" сервісами такими як Dropbox як зі звичайними папками, що є дуже зручно, і до того ж він безкоштовний.
ВідповістиВидалитиДоречі так само як ти описав можно підключатись до папок відкритих за допомогою Samba на комп'ютері що працює під Linux.
Так, схоже що ES File Explorer є зручнішим. Просто я користувався Астро, тому і почав його крутити, щоб не встановлювати зайвих програм. Напевно, прийдеться його видалити ))
ВидалитиДо речі, "хмари" французькою також говорять просто "nuages", "Les services en nuage" ))
Видалити