Шукати в цьому блозі

пʼятниця, 22 серпня 2014 р.

"...des pro-Russes en Crimée ou à l'est de l'Ukraine..."

     В Квебеку з'явилось нове образливе порівнняння - "...des pro-Russes en Crimée ou à l'est de l'Ukraine...". Щоб зрозуміти, що хотів цим сказати мер міста Квебека Режіс Лябом (Régis Labeaume), розкажу коротко про події, які цьому передували.

     Квебекський уряд шукає грошей і вирішив їх знайти в кишенях муніципальних службовців, таких як поліція, пожежники і т.д. Вірніше не в кишенях, а на пенсійних рахунках, оскільки уряд, при підтримці місцевих мерів, в числі яких мер Монреаля Дені Кодер та мер Квебека Режіс Лябом, хоче проштовхнути закон (так званий проект закону № 3), який би зменшив пенсії згаданих вище груп службовців. Останнім це очевидно не подобається. В знак протесту поліцейські почали замість службових штанів одягати звичайні джинси, або камуфльовані штани, часто крикливого яскравого кольору, як наприклад:
або так:

canoe.ca

     Але це, напевно, не дуже дієво, тому вони вирішили організувати, разом із своїми побратимами по муніципальних службах та їхніми синдикатами, невеликий погром в мерії Монреаля. Вийшло непогано:
     Саме після поліцейського дебошу в міськраді, Лябом сказав (lapresse.ca):

«Je pensais que c'était des pro-Russes en Crimée ou à l'est de l'Ukraine qui voulaient envahir un gouvernement municipal, a lancé M. Labeaume. J'en revenais pas. C'est révoltant. Visiblement, on n'a pas les mêmes notions de ce qu'est la démocratie.»
"Я думав, що це були проросійські активісти в Криму, чи на сході України, які вирішили захопити місцеву управу. Я не розумію. Це скандал. Очевидно, у нас різні поняття про те, що таке демократія."
     Поліцейські, разом із своїми соратниками, на такі слова образились, і президент Об'єднання синдикатів за вільні перемовини, Марк Ранжи (Coalition syndicale pour une libre négociation, Marc Ranger), пішов в атаку:

«C'est un champion de la super-clip, mais il n'a aucun contenu, c'est ça qui est dommage... C'est un amuseur public, mais il ne parle pas du fond du dossier, ce qui est frustrant est qu'il y a beaucoup de choses à dire sur le fond du dossier.»

Немає коментарів:

Дописати коментар