Шукати в цьому блозі

пʼятниця, 7 листопада 2014 р.

Зимові шини

     Вчора поміняв шини, а сьогодні пролетіли перші сніжинки. Вчасно.

     З 2008 року, в Квебеку, зимову гуму (les pneus d'hiver) потрібно носити з 15 грудня по 15 березня (SAAQ). Це зазначено в Дорожному кодексі (Code de la sécurité routière), стаття 440.1. Всі статті, що стосуються шин, можна знайти у витримці Règlement sur l'utilisation de pneus conçus spécifiquement pour la conduite hivernale. Починаючи із 15 грудня 2014 року зимові шини повинні бути марковані спеціально встановленою піктограмою - сніжинка на фоні гори:
Le pictogramme prévu à l'annexe A représente une montagne sur laquelle est surexposé un flocon de neige comportant 6 pointes et dont la hauteur correspond au moins à la moitié de celle du plus haut sommet. Le profil de la montagne doit avoir au moins 15 mm de largeur et 15 mm de hauteur et comprendre 3 sommets, celui du milieu étant le plus haut.


     Для шипованої гуми (les pneus à crampons) ця піктограма не обов'язкова.

     Для покращення законослухняності водіїв, штраф для порушників складає 200 $ -300 $. Проте жодних штрафних балів за це не передбачено (CAA).

     Якщо шини не потрібно бортувати, то заміна в гаражі буде коштувати недорого - 30 $ за все. В інакшому випадку - близько 25 $ кожне колесо.

     Щоб перевірити зношеність (une usure) протектора, в Канаді використовують монетку в 25 центів.


     Вважається, що якщо товщина протектора не менше 4,8 мм (6/32 de pouces), то шини можна ще використовувати протягом цілого сезону. Щоб це перевірити, монетку кладуть  в борозну протектора, носом оленя донизу. Якщо ніс повністю заховався в гумі, то це добре, якщо ж ви його бачите, значить краще поміняти шини.  Інакше якщо ви їх поставите, то до кінця зими вони можуть зноситись, і прийдеться ще раз платити за заміну.

     

2 коментарі:

 1. А чи будуть сежепи випускати спеціально навчених людей, щоб перевіряли параметри пікторграми на шині?
  Бо воно так детально розписано, що у будь-якому випадку потрібно перевіряти всі 15 міліметрів отора та 15 міліметрів ларжора)))

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. я думаю, що буде створено програму підвищення кваліфікації для поліцейських, де їх навчать як правильно визначати автентичність піктограми. Можливо навіть за цим буде стежити патруль спеціального призначення. А через двадцять років можна буде подвиитись комісію Шмаргоно з питань цільовї витрати коштів на цю саму програму.

   Видалити