Шукати в цьому блозі

субота, 4 квітня 2015 р.

Déclaration de revenus 2014: Frais médicaux

     Frais médicaux - це медичні витрати, які можна вносити для отримання податкових кредитів (відшкодувань), що не повертаються (un crédit d'impôt non remboursable). Якщо загальна сума таких відшкодувань більша від податків, які ви повинні сплатити із ваших прибутків, то залишок вам не повертається. Тобто ці відшкодування (які можуть складатись з медичних витрат, вартості гуртків для дітей, вартсоті місячних проїзних, і т.д.), можна використати тільки для погашення податку, який вам потрібно сплатити, але отримати чисті гроші неможливо. Крім того, для нарахування такого типу відшкодувань береться не вся сума витрат, а тільки їх частина. Наприклад, для федеральної декларації враховується тільки 15 % суми допустимих витрат.

     Медичні витрати можна вносити і до федеральної, і до провінційної декларації. Для федеральної податкової ці видатки вписуються в рядок номер 330 Додатку 1 (Annexe 1) до основної дкларації. В Додатку 1 (Annexe 1) обраховуються всі податкові відшкодування і в результаті ми отримуємо або залишок податку, який потрібно сплатити, або 0, в такому разі податкові відшкодування гасять податок на прибуток, який би ви повинні були заплатити. В своїй декларації ви можете вписати видатки на себе, дружину/чоловіка, дітей, інших осіб на утриманні. На сайті ARC рекомендують вносити ці дані в декларацію того з подружжя, хто має менші доходи.
     З таблиці вище видно, що до уваги береться не вся сума, а тільки та її частина, яка перевищує 3 % вашого персонального чистого прибутку. А для кінцевого трезультату податкових відшкодувань враховується тільки 15 % цієї суми.

     Довідатись, які саме медичні витрати можуть бути враховані, можна тут - Quels sont les frais médicaux admissibles?, і більш поширено тут - Folio de l'impôt sur le revenu S1-F1-C1, Crédit d'impôt pour frais médicaux.

     Мене цікавило, чи можна сюди віднести витрати на дантиста (Soins dentaires). Відповідь - можна, якщо лікування не мало виключно естетичний характер. Лікування повинно було проводитись у визнаному лікувальному закладі, державному, чи приватному, та повинне бути підтверджене рахунком (reçus). Рахунки не потрібно відправляти разом з декларацією, але їх потрібно зберігати на випадок, якщо податкова вимагатиме його надати. А вони роблять це ситематично.

     Але оскільки ні мені, ні дружині не потрібно було платити додаткові податки, навіть без врахування медичних витрат, то я їх взагалі не став вносити.   
    
     Для провінційної Квебекської декларації схожа історія. Суму медичних витрат (frais médicaux) потрібновнести в рядок номер 381 в секції Crédits d’impôt non remboursables головного формуляру. Для цього потрібно заповнити Додаток В (Annexe B). На відміну від федералів, Квебек бере до уваги більшу частину витрат - 20 %.

     Також потрібно знати, що в Квебеку, якщо ви заявили якусь суму медичних витрат в рядочку 381, то за певних умов ви також маєте право на грошові відшкодування (Crédit d'impôt remboursable pour frais médicaux).

     Знову ж таки, цього року ці витрати не відіграють ніякої ролі, оскільки мені не потрібно нічого додатково платити. Але для провінційної декларації можна брати до уваги медичні витрати, які були зроблені на протязі неперервного періоду 12 місяців. Необов'язково, щоб це були всі місяці звітного року, але потрібно, щоб цей період закінчувався у звітному році:
Période de 12 mois consécutifs
Pour être admissibles au montant pour frais médicaux, les frais doivent avoir été payés au cours d’une période de 12 mois consécutifs que vous avez choisie et qui se termine dans l’année visée par la demande.
Si la période que vous choisissez est différente de l’année civile, vous devez le mentionner dans votre déclaration. D’une année à l’autre, vous pouvez choisir la période la plus avantageuse pour vous, pourvu qu’elle ne chevauche pas une période choisie précédemment.
 
   
     Тобто медичні витрати 2014 року можна буде задекларувати в 2016, коли я буду робити декларацію за 2015 рік. Тож я вирішив залишити ці витрати на наступний рік, можливо, тоді вони відіграють свою роль.

Немає коментарів:

Дописати коментар