Шукати в цьому блозі

четвер, 28 березня 2013 р.

Déclaration de revenus 2012

     Весна в Канаді починається з того, що потрібно задекларувати свої доходи за минулий рік. Ще сніг не встиг розтанути, а декларацію вже пора готувати. В принципі, її не обов"язково подавати кожного року. Але з іншого боку, якщо її не здати, то не можна буде отримати "відкати" (тобто повернення частини сплачених податків) від провінційного та федерального урядів.

     Кожен, хто проживав в Квебеку хоча би 31 грудня звітного року (тобто 2012), може заповнити таку деларацію, навіть якщо в прибутках одні нулі. Крайній термін подачі - до 30 квітня 2013. Крім самої декларації, потрібно також заповнити додаткові формуляри.

     Заповнити декларацію можна двома способами - віддати бухгалтеру і заплатити за це гроші (правда можна ще пошукати безкоштовних радників при якихось імігрантських організаціях), або зробити це самому. Самому також можна зробити декількома шляхами: купити спеціалізовану програму (Impôt rapide, Impôt Expert, Tax Tron....), завантажити безкоштовну (Studio Tax), або завантажити всі необхідні формуляри, інструкції і заповнити вручну (тобто ручкою і рукою). Якщо заповнити за допомогою комп'ютера, то і відправити можна по Інтернету. Тоді і відшкодування повинні прийти швидше, бо їх зможуть швидше обробити. Але для новоприбулих, які заповнюють свою першу декларацію, дозволяється відправити тільки паперовий варіант.

     Тому я так і зробив - завантажив, роздрукував і почав заповнювати. Але ще не закінчив. По всіх питаннях, які виникають, можна дзвонити в Revenu Québec на монреальський номер 514 864 6299. Я вже випробував цей сервіс, працює добре. Спочатку, як тут прийнято, попадаєте на робота, довго його слухаєте, вибираєте потрібний варіант і потім чекаєте на з'єднання. Я чекав десь 5 хвилин. Потім трубку взяла працівниця податкової, вислухала проблему, сказала, щоб зачекав, відключилась, подумала, потім знову під'єдналась, задала уточнюючі запитання, від'єдналась, знову почала думати, знову з'явилась,  відповіла, запитала, чи є ще щось і побажала bonne journée. Поки все. Якщо щось в процесі заповненя знайдеться цікаве, напишу ще один пост.

2 коментарі:

  1. Начебто за неподання декларації передбачений немаленький штраф... Чи я щось путаю?

    ВідповістиВидалити
  2. В принципі, це необов'ово, якщо немає прибутку і ти не хочеш отримати якусь допомогу від уряду. Але оскільки середньостатистичний громадянин десь працює, йому потрібно оплатити внески на медичне страхування та на ліки (якщо прибуток більше встановленого мінімуму), він хоче отримати відшкодування (наприклад, за дитячий садок, чи crédit d'impôt de solidarité), то тут уже декларація стає обов'язковою.
    На сайті СІС так і пишуть: Il est très important et, dans la plupart des cas, obligatoire, de produire une déclaration de revenus.

    ВідповістиВидалити