Шукати в цьому блозі

субота, 17 серпня 2013 р.

L'huile de chauffage

     Колись, в епоху до-Hydro-Québec, який провів глобальну електрифікацію всього Квебека, більшість будинків опалювалась мазутом (mazout), або як його ще називають l'huile de chauffage (олива для опалення). Потім багато хто перейшов на електрику, або ж природний газ. Але залишаються все ще будинки, що і досі отримують тепло від мазуту. В такому разі, в підвалі, або і просто на дворі, стоїть бак, який заповнюється паливом, що привозить спеціальна машина. Мазут подається шлангами з машини до труб, що виходять з підвалу назовні:


     
     Або до зовнішніх ємностей:      Одна з фірм, що займається постачанням мазуту, називається  Sonic. Саме їхню машину я бачив при наповненні такої труби: 

     
     Після неї на асфальті залишаються красиві кольорові плями:
7 коментарів:

 1. Краса... Ніде такого не бачив хоч в Канаді давно. Дякую.

  ВідповістиВидалити
 2. В Монреалі на будинках часто можна побачити такі труби, куди заливають мазут. Наш будинок, в якому ми зараз винаймаємо квартиру також раніше опалювався мазутом. Але потім систему поміняли на електричну.
  Для вас знайшов і додав фото машини-мазутовоза.

  ВідповістиВидалити
 3. Кiлька днiв тому дивився сюжет у новинах про те, що у Монреалi ще бiльше нiж 50,000 домогосподарств якi опалюються твердим паливом - дровами, вугiллям. На фонi цього мазут це не так вже i застарiло :)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Так, чув цю новину Les foyers au bois interdits d'ici 2020 à Montréal. До 2020 року в Монреалі збираються заборонити використання дров в якості палива. Прогрес наступає...

   Видалити
  2. Будівництво нових таких систем було заборонено з 2011, а тепер заборонять і експлуатацію існуючих.

   Видалити
 4. Клас, ніколи б не подумав, що таке досі існує :)

  ВідповістиВидалити