Шукати в цьому блозі

вівторок, 26 червня 2012 р.

SAAQ. Частина 1: Запис на здачу теоретичного екзамена.

Société de l'assurance automobile du Québec (SAAQ, Квебекське товариство автомобільного страхування) - це провінційна урядова установа, яка займається захистом громадян від ризиків, пов"язаних із використанням автодоріг.
З цією метою Товариство:
- проводить інформаційні заходи з популяризації безпеки на дорогах та попередження нещасних випадків;
- встановлює страхові внески та керує довірчими фондами;
- керує доступом до дорожної мережі (видає водійські права та номерні знаки);
- наглядає та контролює за автомобільними перевезеннями людей та вантажів;
- відшкодовує збитки постраждалим в результаті ДТП та полегшує їхню реабілітацію.

Імігранти повинні на протязі одного року від моменту прибуття в Канаду подати заяву на обмін своїх водійських прав, виданих в країні, з якої вони приїхали, на квебекські права. Протягом 6 місяців з дати приїзду в Квебек можна керувати автомобілем (клас 5), мотоциклом (клас 6), мопедом (клас 6D) при наявності українських прав, які є дійсними і дозволяють керувати згаданими транспортними засобами. Всіма іншими транспортними засобами (наприклад, вантажівками, автобусами) можна керувати тільки при наявності квебекських прав.

Умови отримання водійських прав різняться в залежності від того, в якій країні ви отримали ваші права. Якщо це одна з країн із списку, наведеного нижче, то для отримання прав на водіння легковим автомобілем (клас 5) потрібно тільки обміняти свої права на квебекські, оскільки норми видачі прав в цих країнах відповідають квебекським нормам:
- Німеччина (Allemagne);
- Австрія (Autriche);
- Бельгія (Belgique);
- Франція (France);
- Велика Британія: Англія, Уельс, Шотландія  (Grande-Bretagne : Angleterre, Pays de Galles, Écosse), Острів Мен (Île de Man);
- Північна Ірландія (Irlande du Nord);
- Японія (Japon);
- Нідерланди: Голандія,  Нідерландські Антили (Сен-Мартен,  Аруба, Бонер, Курасао, Сабат і Сен-Юсташ) (Pays-Bas : Hollande, Antilles néerlandaises (Saint-Martin, Aruba, Bonaire, Curaçao, Sabat et Saint-Eustache);
- Південна Корея (Corée du Sud);
- Швейцарія (Suisse);
- Тайвань (Taiwan);
- Туреччина (Turquie).

Для вихідців із усіх інших країн, для отримання квебекських прав потрібно здавати теоретичний та практичний екзамени. Але є умова, що ваші "рідні" права, перед приїздом в Канаду, повинні бути старіші 1 року. Тому отримувати в Україні права перед самим приїздом немає ніякого сенсу. Але якщо ви це зробите більше як за рік до виїзду, то зекономите собі і час і гроші. Адже якщо отримувати перші права в Квебеку, то спочатку потрібно буде провчитись в школі близько 1 року (десь 700 $), потім проїздити з учнівськими правами  (permis d'apprenti conducteur) 10 місяців, а з такими правами можна їздити тільки в присутності особи, яка має звичайні права, яким більше 2 років. І тільки потім можна буде здавати теоретичний та практичний екзамени.
Також для власників учнівських прав діє правило zéro alcool, на відміну від власників звичайних прав, яким все таки трохи можна. Також не можна вживати алкоголь за кермом особам до 21 року.

Трохи ліричного відступу про алкоголь за кермом.
В Квебеку Code de la sécurité routière du Québec дозволяє керувати автомобілем, якщо рівень алкоголю в крові не перевищує  80 мг алкоголю на 100 мл крові (.08 гр %). Спеціалісти радять вживати не більше 4 порцій алкогольних напоїв за раз. Але вже навіть після двох порцій у жінок, і після трьох порцій у чоловіків, рівень алкоголю в крові може перевищити допустиму норму (www.toxquebec.com). А в поєднанні з деякими ліками чи наркотиками, достатньо взагалі тільки однієї порції. Кількість алкоголю, яка викликає сп"яніння, різниться залежно від статі, ваги, віку, психологічного стану та інших обставин.

Що ж таке порція алкоголю? Це кількість напою, в якій міститься 13,5 грам алкоголю. Для різних видів напоїв, об"єм рідини також буде різним:


Тож виходить, що при нерегулярному вживанні можна собі дозволити 4 рюмки водочки, або 4 маленьких бокали пивка за раз. Щось навіть забагато... Але краще не зловживати, адже санкції досить серйозні: вже після першого разу мінімальний штраф 1000 доларів + близько 700 доларів різних виплат + можлива плата за оренду спеціального антиалкогольного пристрою для заведення машини (від 1 200 $ до 5 300 $) + проходження антиалкогольної програми + витрати на адвоката + підвищення страхового збору + заборона водити автомобіль на 1 рік. То ж перед тим як випити, ще раз перегорніть буклет від SAAQ про шкоду алкоголю.

І повертаючись до теми...
Оскільки в мене є українські права, то трохи почитавши місцеві дорожні правила, я подзвонив в  SAAQ, і записався на здачу теоретичного екзамену. До речі, записатись можна тільки по телефону. Подзвонив, представився, сказав хто я і що хочу. Службовець назвав документи, які потрібно буде принести на екзамен:
- Confirmation de résidence permanente;
- CSQ;
- закордонний паспорт;
- українські права з офіційним перекладом;
- гроші - 10,40 $ за екзамен.

Та сказав куди прийти (855 boulevard Henri-Bourassa Ouest, H3L 1P3), і на яку годину.


Agrandir le plan

Чекати потрібно аж 11 тижнів, до вересня. Але терміни можуть бути різними. Знайомі говорили, що чекали тільки 2 тижні.

Поки що все. Буду дізнаватись щось нове - поділюсь з усіма в наступних частинах присвячених цій темі.


SAAQ. Частина 3: Je l'ai réussi!!!
SAAQ. Частина 2: Неостання.
SAAQ. Частина 1: Запис на здачу теоретичного екзамена.
Завантажити книжку Guide de la route
Завантажити книжку Conduire un vehicule de promenade

3 коментарі:

 1. Дякую за змістовні публікації!!!
  Маю кілька запитань:

  1. теоретична частина коштує 10 доларів, а скільки коштує практична частина?
  2. чи існує обмеження на кількість спроб для складення теоретичної та практичної частин?
  3. "на відміну від власників звичайних прав, яким все таки трохи можна" - тобто це приблизно десь один келих віна, як і у Франції?
  4. чи обов'язково мати саме квебекські права при покупці і реєстрації автівки?
  5. а де робив офіційний переклад з української?

  ВідповістиВидалити
 2. Забарився з відповідями, але був трохи зайнятий.
  По порядку:
  1) практичний екзамен коштує 26$ + оренда машини. Можна здавати на своїй, тільки вона має бути справна - мають працювати всі фари, гальмівна система... Якось це перевіряють. Крім того потрібно ще заплатити за самі права (за які, між іншим, потрібно платити кожний рік) - близько 100 долаів, і за страховий поліс.
  2) якихось вимог по кількості спроб я не знайшов. Єдине, що між спробами повинно пройти не менше 28 днів. Екзамен складається з трьох частин, і кожна частина оцінюється окремо. Перездавати потрібно тільки ту, яку завалив.
  3) ...вписав в текст поста...

  4) можна і на українські права.
  5) в члена ордену перекладачів, який працює з українською мовою. Коштувало 15 доларів. (див. пост Зробити все http://quebua.blogspot.ca/2012/06/blog-post.html частина про оцінку диплому)

  ВідповістиВидалити
 3. Дякую за детальний допис.
  Стосовно алкоголю за кермом, то наш принцип: "За поводом - не п'ю!".
  Докладніше тут http://www.youtube.com/watch?v=oMamO2xqfkU&feature=player_detailpage#t=1172s

  ВідповістиВидалити