Шукати в цьому блозі

середа, 5 вересня 2012 р.

Вибори - 2012. Фінал.

     Вибори пройшли 4 вересня, в робочий день, у вівторок. Що для нас є дивним, адже в Україні вибори завжди приначають на неділю. Але в Квебеку вік-енд - це святе, в ці дні потрібно відпочивати. А в день виборів працівники мають законних оплачуваних 4 години, щоб добратись до свого округу і проголосувати. Правда в моєму офісі директор відпустив всіх тільки за годину до закінчення робочого дня. Рівень охочих віддати свій голос був достатньо високим - 74,61 %, найбільш високий з 1998.

     Отже які результати? А результати цікаві. Сам діючий прем"єр-міністр Жан Шаре втратив своє місце в парламенті і програв вибори у своєму окрузі в Есрі в місті Шербрук. І програв не кому небудь, а пекісту, Сержу Кардену (Serge Cardin) (www.radio-canada.ca).

      Партія сувереніста Жана-Мартена Осана Option nationale зазнала повної поразки і не взяла жодного місця в новому парламенті. Осан покинув минулого року ряди Квебекської партії, щоб створити свою власну, більш радикальну щодо питання незалежності. В своєму окрузі він програв представнику Коаліції за майбутнє Квебека Дональду Мартелю (Donald Martel).

     Також жодного мандату не отримала Партія зелених Квебека. Суспільство наразі переймається іншими питаннями, екологія зачекає. Крім того, екологічні пункти були в програмах кожної партії, тому не було потреби голосувати за "зелених".

     Соладірний Квебек подвоїв кількість своїх депутатів - тепер їх буде двоє. До Аміра Кадіра, який знову пройшов, приєдналась ще одна співзасновниця партії Франсуаза Давід.

     Для Франсуа Леґо (Коаліція за майбутнє Квебека) ці вибори можна вважати успішними - він подвоїв кількість своїх депутатів. 

     Ну і трійка лідерів, як і передбачалось - Квебекська партія 31,9%, Ліберальна партія 31,2% та Коаліція за майбутнє Квебека 27,1%.


         За кількістю депутатів (всього 125):
     Таким чином, Полін Маруа стала головою міноритарного уряду, якому не вистачило 9 місць до отримання абсолютної більшості. Тому робота буде важкою. Немає власне з ким домовлятись, Національний вибір не пройшов, а двох голосів Солідарного Квебека, який також називає себе сувереністським, буде замало. Франсуа Леґо ще в процесі виборчої боротьби оголосив, що в разі міноритарного уряду зробить все, щоб провести перевибори. Ліберальна партія стала офіційною опозицією. Як будуть розвиватись події далі, важко собі уявити. Але наразі Полін Маруа стала першою жінкою прем"єр-міністром в історії Квебека (www.radio-canada.ca).

   


    Статті про квебекські вибори 2012:
Розмови про політику
Вибори - 2012. Фінал.
Вибори - 2012: Частина 5.
Вибори - 2012: Частина 4.
Вибори - 2012: Частина 3.
Вибори - 2012: Частина 2.
Вибори - 2012: Частина 1.
Початок виборчої кампанії в Квебеку.
Стаття на блозі quebec_ua: Вибори у Квебеку - 4 вересня 2012

Немає коментарів:

Дописати коментар