Шукати в цьому блозі

понеділок, 30 грудня 2013 р.

Навчання в UdeM. Частина 4: ціна.

     Післяшкільне навчання в Квебеку платне. Ціни достатньо прийнятні, особливо якщо порівнювати з англоканадою та США. Вартість навчання в UdeM, незалежно від напрямку підготовки, є одинаковою для всіх. Одиницею обліку є так званий кредит (le crédit):     Як бачимо, один кредит для програм першого циклу коштує 74.14 $. Але один курс, тобто предмет, складається зазвичай з трьох кредитів, тому ціна за курс рівна 74.14 х 3 = 222.42 $. Плата за предмети називається les droits de scolarité або les frais de scolarité. Але крім цього, кожного семестру ваш рахунок за навчання буде містити ще ряд додаткових оплат (les frais). Деякі з них є невеликими, в межах 5 доларів, інші ж можуть складати кілька десятків доларів:


     Від оплати, навпроти якої стоїть зірочка, можна відмовитись - їх називають cotisation automatique non obligatoire (CANO), а процедура відмовлення - désistement. Для Fonds d'amélioration de la vie étudiante та Frais technologiques et de soutien відмовитись можна в он-лайні, зайшовши на свій обліковий запис в системі Synchro. Що я завжди роблю. Я так думаю, що якщо в ректора зарплата більше 370 000 $, то платити в фонд покращення студентського життя вже зайве. Краще вже нікуди.

    Відмовитись від оплати в фонди Frais de radio étudiante (2.50 $), Halte-garderie (3.0 $) та студентської газети Quartier Libre (2.0 $), також можна, але потрібно все таки спочатку оплатити, а потім приходити особисто в кожну організацію і писати заяву про повернення.  Так як суми незначні, то біганина займе більше часу, ніж отримана економія.

     Окремо можна розглянути ще оплату страховки - Assurance médicale та Assurance dentaire. Страхування не є обов'язковим, і від нього можна відмовитись. Медична страхівка є додатковою до урядового медичного страхування. Щоб вирішити, чи воно вам потрібно, почитайте про неї на сайті Santé étudiante. Я особисто відмовляюсь. Але я оплачую зубну страхівку, оскільки урядова програма медичного страхування від RAMQ не покриває дантиста. Коштує вона недорого, всього 42.46 $ за рік, а покриває - 1 000 $. Крім того, можна також застрахувати всю свою сім'ю. Для дітей та дружини/чоловіка це буде дорожче, але також небагато. Так як дитина наша ще маленька, то в неї страхування від RAMQ покриває зуби, то я брав тільки для дружини, заплативши додатково 127.39 $. Покриття та термін дії такі самі. Оплатити страховку для дружини можна в он-лайні із свого банківського рахунку, перевівши гроші на рахунок ASEQ - l’Alliance pour la santé étudiante du Québec.

     Медичним страхуванням студентів керує   l’Alliance pour la santé étudiante du Québec (ASEQ), членом якої є la Fédération des associations étudiantes de l’UdeM (FAECUM). До Альянсу входять також і інші навчальні заклади Квебека. Відмова від покриття, або купівля сімейної страхівки відбувається на сайті Santé étudiante.    Якщо відмовитись від того, від чого можна відмовитись, то на оплаті за навчання за триместр можна зекономити трохи більше 100 доларів. Якщо ж порахувати всі оплати в додаткові фонди, то вийде 284.72 за триместр, що складає 64 % від чистої оплати за два предмети. Правда, це за перший триместр в навчальному році, за інші не потрібно вже буде оплачувати страхівку, оскільки вона оплачується тільки раз в рік.

    Недороге навчання в Квебеку тільки для своїх. Вже навіть для канадців ціна одного кредиту першого циклу (рівень бакалавра і нижче) буде рівна 207,83 $. Для однорічної програми на повний час ми отримаємо: 207,83 $ х 3 кредити х 4 предмети х 3 триместри = 7 481.88 $ в рік. І потрібно також доплюсувати оплати в додаткові фонди, згадані вище, близько 600 за рік.

     Ще дорожче навчання буде коштувати для іноземців. Тут уже йде диференціація залежно від напрямку підготовки: 


Напрям підготовкиЦіна за кредит, $Орієнтовно за рік, $
Sciences humaines et sociales, géographie, éducation, éducation physique et lettres498.3017 938.80
Médecine, médecine dentaire, médecine vétérinaire, optométrie, paramédical, sciences infirmières, pharmacie, architecture et design de l'environnement, agriculture, foresterie et géodésie, beaux arts, cinéma et photographie, musique556.4020 030.40
Sciences pures, mathématiques, génie, informatique, administration et droit656.6123 637.96

     Також потрібно додати до цього додаткові фонди та страхівку для іноземців. Більш детально про умови навчання іноземців в Монреальському університеті можна почитати на сайті Le Bureau des étudiants internationaux.

Немає коментарів:

Дописати коментар