Шукати в цьому блозі

пʼятниця, 12 жовтня 2012 р.

Монреаль дорожчий за Торонто?

     В своєму останньому рейтингу найдорожчих міст світу швейцарський банк UBS віддав Монреалю 16 місце, тоді як Торонто знаходиться далеко від нього, аж на 31-у місці.

     Беручи до уваги вартість житла, Монреаль займає 17 сходинку, позаду Рима та М"юнхена, але попереду Чикаґо та Мілана. Торонто знаходиться на 31 місці, позаду Окленда, але зразу попереду Сеула.

     Згідно UBS, найдорожчими містами світу є Осло, Цюрих та Токіо.

     Щодо рівня середньої зарплатні після податків, то Торонто попереду Монреаля - 22-а сходинка, позаду Амстердама та Берліна. Квебекська метрополія посідає 24 місце, зразу попереду Ліона.   

     Проте деякі цифри, використані в дослідженні UBS викликають здивування. Наприклад, середня місячна квартплата для апартаментів середнього класу для Монреаля оцінена в 1360 $, а для Торонто в 1090 $. Хоча, згідно минулорічної квітневої доповіді Канадської іпотечної та квартирної спілки (la Société canadienne d'hypothèques et de logement), середня квартплата для двоспальної квартири в Монреалі була 708 $, а в Торонто - 1164 $.

     Також UBS оцінило, що середня  вартість типової європейської споживчої корзини, що включає 122 товари та послуги, для монреальців складає 3222 $, що на 10,1 % більше, ніж для торонтійців (2926 $).

      Згідно швейцарського банку, продукти, одяг, електроприлади, а також "міський дводенний відпочинок" є дорожчими, ніж в Торонто. Проте вартість громадського транспорту, ресторанів, готелів класу "люкс", різні послуги (утримання будинку, перукар, абонплата за мобільний, абонемент на кур"єрську доставку, доступ до Інтернету, закупи, відпочинок) є набагато дорожчими в Торонто, ніж в Монреалі.

     Крім цього, UBS підрахувало, що мешканці Монреаля працюють в середньому 1783 години в році, що на 64 години менше, ніж жителі Торонто (Radio-Canada).

6 коментарів:

 1. Ну просто Торонто не обмежене островом. І тому можливо середня вартість і вийшла менша... Але якщо брати рівні за відстаню від центру квартири, то Монреаль буде набагато дешевший.

  ВідповістиВидалити
 2. може то заказуха??
  В Торонто не був, не можу порівняти. Але щось така статистика не викликає довіри...

  ВідповістиВидалити
 3. Отже, є нагода відвідати Торонто та поділитися враженнями ;)

  >"середня квартплата для двоспальної квартири в Монреалі була 708 $"
  Наскільки ця інформація відповідає дійсності? Цікаво було б дізнатися про середньо місячну платню по різним районам та передмістям Монреалю на прикладі двох-, трьох-кімнатних квартир, тобто 3 1/2 та 4 1/2 в Квебекському еквіваленті.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Двоспальна квартира - це 4 1/2 (дві спальні, приймальня, кухня + 1/2 це ванна). Подивився по KIJIJI, то в принципі схоже на правду. Ціна для таких квартир починається від 650-700 доларів. Але так як в статистиці наведені дані за минулий рік, то середня ціна повинна бути вищою, ніж 708 $.

   Видалити
 4. Бував в Торонто, жив в Монреалі. Мені здалися споживчі ціни дешвевшими в Торонто. Хоча, тут можливи похибки залежно, що вважати Торонто, а що Монреалем, дійсно.

  ВідповістиВидалити
 5. Один я не був в Торонто. Треба щось з цим робити ))
  Чомусь для мене це місто уявляється дорогим...

  ВідповістиВидалити