Шукати в цьому блозі

середа, 26 грудня 2012 р.

Як зробити PDF із відсканованої книжки?

     Якщо є бажання оцифрувати якусь книжку, то це можна зробити або фотографуючи сторінки, або скануючи їх. Якщо робити фотографії, то буде проблема із фокусною віддалю, оскільки важко робити фото з однієї і тієї ж висоти, для 200 сторінок, протягом декількох днів. Крім того, отримаєте різне забарвлення сторінок через різні умови фотографування. Але це швидший спосіб отримати зображення сторінок, ніж при скануванні.

     В програмному забезпеченні сканера рекомендують виставляти роздільну здатність 300 PPP (300 DPI). Після цифрування потрібно провести певну обробку зображень - відрізати зайве, вирівняти, щоб текст був горизонтально. Щоб сторінки мали одинаковий розмір по ширині і довжині, і відповідно на друк виводились з одинаковим масштабом, можна зробити заготовку  полотна певного розміру (потрібно підібрати на око, залежно від розмірів сторінок, щоб вони повністю потрапляли всередину полотна), на яку вставляти відредаговані зображення сторінок. Готові сторінки краще зберігати в одній папці під назвами номерів сторінок. Ступінь стиснення JPEG-файлу потрібно обирати таким чином, щоб файл займав мінімальну кількість пам"яті (на око - змінювати стиснення і дивитись, чи результуючий файл буде ще читабельним). Бо в іншому випадку кінцевий PDF буде мати непідйомні розміри в кілька сотень мегабайт. Для процедур редагування можна використати безкоштовний графічний редактор Paint.NET, який має багато корисних функцій і водночас простий в роботі.
     Коли всі сторінки відредаговані, їх потрібно "склеїти" в один PDF-файл. Для цього я використовував безкоштовний додаток  JPEGtoPDF. Нічого іншого, крім цієї функції, він робити не вміє.


     Єдина незручність - спосіб сортування виділених файлів. У вікні програми вони з'являються в порядку типу: 1, 10, 100, 101, 102,..., 21, 210, 211, 212...., тому потрібно їх сортувати вручну - перетягувати на потрібні місця (кнопки Move Sel Up та Move Sel Down, щоб постійно не клікати мишею, краще використовувати затиснений Enter). Крім того потрібно задати шлях  та назву файлу (Output Path та Single PDF File Named), розмір сторінки (Specify Page Size), який має бути не меншим за розмір, використаний в графічному редакторі при обробці сторінок. В кінці залишається натиснути кнопку Save PDF і почекати. Коли формування файлу закінчиться, з'явиться відповідне повідомлення - Done creating PDF. В мене книжка на 280 сторінок в результаті зайняла 78.7 мегабайт.

6 коментарів:

 1. Спробуйте поставити Cygwin і використовувати консольні програми linux для збірки книг в pdf, там це при бажані робиться в рази швидше (вкинули в одну теку всі файли, кількома командами додали нулі на початку, однією командою зшили і готово). Щодо редагування після сканування - немає різниці чи в графічному редакторі на Windows чи на Linux, і там і там графіка однакова..

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Є такий слоган : "Хочеш витрачати свої гроші - обирай Windows, хочеш витрачати свій час - обирай Linux". Так як часу на вивчення всіх консольних команд у мене немає, а вінда стоїть ломана, то поки що переходити не збираюсь. Хоча пробував, ставив Ubuntu. Трохи поюзав, тільки чомусь драйвери на відеокарту якось не хотіли нормально приживатись. Після кожного перезавантаження приходилось налаштовувати роздільну здатність монітора та інше.

   Видалити
  2. Ubuntu то не linux. Тож раджу Mageia чи Mandriva, якщо освоїш їх то можна підкорювати Fedora.
   Загалом слоган не вірний, бо на Windows ти витрачаєш не лише гроші, але і час, і нерви, і терпіння. На linux витратив лише час і трохи терпіння.
   Поки був на windows був нервовий, бо та зараза в найбільш непотрібний момент йшла крахом чи її загризав звіринець, також була повільною та неповороткою, обмеженою. Одним словом дратувала ще як. Тож перейшов на лінукс, спочатку це виснажувало, бо виявилося що не все так, як звикли бачити користувачі Windows, тож довелося все освоювати заново, дізнатися наново що таке "розділ", "логічний диск", "розподіл прав", "консоль" і т.д. Починати з елементарного, відчути себе ще раз "чайником", який вперше бачить комп'ютер і це при тому, писав програми на С/C++, Assembler, Pascal, Java, і т.д. Загалом лінукс потребує бажання трохи навчатися, тож якщо людина допитлива - лінукс для неї. Тож зараз є дуже спокійним та життя не здається таким напруженим, вже немає причин нервувати, панікувати, у відчай впадати. Linux позбавив потреби в цьому.
   Єдине що пораджу - в першу чергу вивчити bash (чи shell), а потім лізти в глибини свідомості linux. Знаючи bash можна вирішувати більшість проблем в linux на час поки не знайдеш справді правильного рішення, таке яким воно має бути.

   Видалити
  3. абсолютно згідний. Лінукс хороша штука для людей, які займаються програмуванням, або хоча б цікавляться ним. Ядойшов до рівня "в першу чергу вивчити bash", але потім здався ))
   І ще, якщо для Віндовс інтерет не потрібний, то для Лінуксів без підключення до мережі, то буде повний геморой... Хіба що хтось поставить і все налаштує.

   Видалити
  4. Як буде час продовжу роботу над скриптом, що з Fedora непридатної для роботи робить Fedora готова до роботи. Одним словом мега інсталятор-налаштуватор. Починав з того, що хотів полегшити процес встановлення skype (це найважче, бо треба згадати, що треба ставити окрім skype) і по трошки почав перетворювати його в щось незрозуміле. Може хоча би вам допоможе, бо мені вже від нього потреби мало.

   Видалити
  5. Можливо. І до мене знову прийде натхнення покрутити Лінукс ))

   Видалити