Шукати в цьому блозі

субота, 17 листопада 2012 р.

Збери собі ліжко

     Одна з перших проблем, з якою зіштовхуються імігранти, це вибір ліжка. А крім цього - вибір матрасу. Спати, як-не-як, хочеться всюди, і в Квебеку також.  Купити ліжко та матрас можна в декількох місцях: Ikea, інші магазини, сайти типу Kijiji, гаражні розпродажі. Ну і можна сподіватись, що хтось вам його подарує. Хоч імовірність останнього невелика, але нам повезло і після довгих пошуків, ми своє ложе отримали безкоштовно.

         Почали ми із пошуків матрасу. Вирішили купити матрас дорожчий, кращої якості, а вже на ліжку постаратись зекономити. Крім того, поки ще не було самого ліжка, спали на матрасі. Висота його десь 30 см, тому почуваєшся майже, як на ліжку.

     Перший етап при виборі матрасу - визначитись із його розміром (la grandeur). Від цього буде залежати і ціна, і вибір ліжка. Ну і набір постільної білизни потрібно буде купляти відповідного розміру. В Канаді є 9 стандартних розмірів. Крім того є англомовні та франкомовні назви для них. Сама довжина та ширина в магазинах здебільшого вказані в пусах (дюймах). Нагадаю, що 1 пус рівний 2,54 см. В цій таблиці в дужках також наведені розміри  в сантиметрах:

     Для себе, як найбільш комфортний варіант, ми обрали Grand Lit (англ. Queen). Ціна матрасів варіюється від 100 $ до 1 000 $ і набагато більше. В Монреалі ми знайшли склад, де продають залишки матрасів за зниженими цінами. Саме там ми його і придбали:  6580 Jarry Est, H1P 1T2. Потрібно приходити і дивитись, бо на їхньому сайті liquidationliterie.com немає всього товару. А крім матрасів вони продають багато різних речей для дому по хорошій ціні, є сервіс доставки. До нас додому доставка коштувала 60 $.

     Ось він, ще запакований:


     Одна з характеристик, на яку потрібно звернути увагу - кількість пружинок (le ressort). Від цього буде залежати і ціна - якщо бачите два матраси одинакового розміру, то різниця в ціні може бути саме за рахунок меншої кількості ресор. Експерти радять обирати матрас із кількістю пружин не менше 600 для розміру 60 пус (www.decormag.com). Іноді виробники ставлять два шари пружинок, наприклад по 510 штук. Але підтримка тіла такого матрасу не буде від цього кращою, зате виробник може написати характеристику в 1020 ресор, щоб заманити покупця (www.protegez-vous.ca). Ще одна характеристика ресор - їхній калібр (le calibre). Зазвичай він знаходиться в межах від 13 до 15. Калібр відповідає діаметру сталевого дроту (le fil d'acier). Чим більша цифра, тим менший діаметр дроту ресори. Таким чином, ресори з діаметром 13.75 будуть більш жорсткими, ніж з діаметром 14.75 (matelas-bon-choix.com).


     Все більш популярними є матраси не на ресорах (les matelas à ressorts), а на піні (les matelas en mousse) (matelas-bon-choix.com). Такі матраси краще повторюють вигини тіла. Піна може бути виготовлена з поліуритану (синтетичний продукт на базі вуглеводнів), або з латексу (натуральний продукт, виготовлений з соку евеї). Латексні матраси вважаються більш якісними. Важливою характеристикою є щільність піни (la densité de la mousse), що визначатиме її довговічність. Потрібно обирати екземпляри із щільністю не меншою 2 lb/pi3 (2 ліври на кубічний п'ї). Також потрібно звернути увагу на стиснення піни (la compression de la mousse). М'якший варіант може мати стиснення 30 ліврів, а більш жорсткіший - 60 ліврів. Ще один варіант піни - піна, що запам'ятовує форму тіла (la mousse mémoire), що виготовлена за технологіями NASA (matelas-bon-choix.com). Такі матраси рекомендують людям, хворим на артрит. Матраси, що повністю виготовлені з піни є набагато дорожчими, за пружинні. Тому іноді виробники виготовляють пружинний матрас, а зверху прикріплюють подушку з піни, що підвищує комфорт, і робить ціну більш доступною.

     Наступний етап - купити/зібрати ліжко. Чому зібрати? Тому що ліжко тут продається в різних варіаціях, а саме: основа ліжка (la base de lit), задня стійка-підголівник (la tête de lit), ніжки (les pieds), нижня основа під матрас (le sommier). Навіть в IKEA основу під матрас потрібно купляти окремо. Можна звичайно купити і готове ліжко, але все залежить від фінансів, якими ви володієте.

     Під словами  la base de lit може матись на увазі як все готове ліжко, так і тільки нижня його частина (ця модель коштує 54.99 $):А ось така дерев"яна основа ручної роботи разом з підголівником коштує 450 $ для розміру Queen:


Такий варіант з шухлядками знизу в SEARS коштує 499.99 $ для розміру  Queen:


     Більш-менш б"юджетний варіант в IKEA - 179 $:

     Найдешевший Ікеївський варіант - 49  $:

     Але потрібно ще купити підставку під матрас  (le sommier), яка буде коштувати від 15 $ до 30 $ (а для подвійного ліжка таких треба дві штуки):

     Отже в деяких випадках, коли основа для ліжка не має підставки для матрасу (le sommier), потрібно її додатково купити. Вона може мати вигляд, як на фото вгорі, а може бути схожою на матрас, як ця модель, що коштує 190 $ (для подвійного ліжка їх також потрібно купляти дві штуки):


     Така підставка робить ваше ліжко ще вищим. Крім того, вона абсорбує механчні рухи, що діють на матрас і таким чином продовжує його життя.

     Найпростіший варіант - купити лист товстої фанери і простелити її під матрас. Коштує вона десь 30 $.  Листи продаються стандартних розмірв, які не співпадають із розміром ліжка. Тому потрібно наперед підготуватись, виміряти точні розміри під підставку (краще в дюймах, бо персонал магазинів іноді не розуміє "метрів"), і попросити в маркеті (наприклад, Home Dépôt), де будете її брати, розрізати на потрібні частини. Бо вдома це буде досить проблематично зробити за допомогою підручних засобів. Також потрібен буде шурупокрут і декілька дощечок, щоб скріпити всі частини разом, щоб вони "не грали" під матрасом і не псували його. В результаті отримаємо ось таке:     Якщо ви купили основу для ліжка без підголівника (la tête de lit), то його можна придбати окремо:     Коштують вони десь в межах 100 $ - 200 $. Тільки тут виникає питання жорсткості кріплення до основи ліжка, яке може бути менш якісним, ніж в готового ліжка.

     Ну і наостанок - ніжки. Якщо ваша основа стоїть прямо на підлозі і ви хочете її підняти, то це можна зробити за допомогою ніжок, які продають в тій же Ікеї:Ось цей набір з чотирьох штук коштує 20 $:

     Ось так може виглядати ліжко, яке складається з матрасу, підставки під нього та ніжок (ціна ніжок - 40 $):

     Таким чином можна обійтись без самої основи під ліжко.

Немає коментарів:

Дописати коментар