Шукати в цьому блозі

субота, 21 липня 2012 р.

Фестиваль феєрверків

     З 30 червня по 3 серпня в Монреалі проходить щорічний, 28-й Міжнародний фестиваль феєрверків - L'International des Feux Loto-Québec. Цього року буде рпедставлено шоу від 8 країн та заключний спектакль, присв"ячений легендарному гурту Queen:

- 30 червня (субота) - Японія;
- 7 липня (субота) - Швейцарія;
- 14 липня (субота) - Канада;
- 17 липня (вівторок) - Греція;
- 21 липня (субота) - Франція;
- 24 липня (вівторок) - Португалія;
- 27 липня (п"ятниця) - Італія;
- 31 липня (вівторок) - США;
- 3 серпня (п"ятниця) - фінал на честь гурту Queen.
     На дійства можна купляти квитки ( від 35,99 $ для дітей до 56,99 $ для дорослих) і дивитись на все з трибун, що розташовані безпосередньо в парку розваг Ля Ронд, що знаходиться на острові Св. Олени, або знайти поблизу вільне місце і насолоджуватись безкоштовним переглядом. Нащастя, феєрверки це не Формула-1, їх не заховаєш на безлюдному острові, тому цей фестиваль може подивитись більша кількість людей.

     Перше шоу від Японії ми прогавили:     Але на Швейцарію все таки пішли. Вирішили податись на найбільш придатне для цього місце - міст Жака Картьє (pont Jacques-Cartier). Поки ми дойшли, то найкращі місця, що знаходяться просто навпроти запуску салютів були вже окуповані. Прийшлось зупинитись трохи збоку.


Agrandir le plan

     Салюти починають запускати в десятій годині вечора і триває шоу всього 30 хвилин. Перед початком запусків міст Жака Картьє повністю перекривають для руху автотранспорту і перетворюють на пішохідну зону. Навіть на велосипедах не можна їздити, їх треба прив"язувати десь до початку кордону поліції. Поліцейські перевіряють сумки та наплічники на наявність скляних пляшок. Загальна кількість задіяних поліцейських близько 200 чоловік. Адже крім моста, вони патрулюють також навколишні дороги, щоб "гаволови" на автомобілях не затримувались і не створювали аварійних ситуацій.


     Людей приходить дуууже багато. Наприклад, на суботні шоу може приходити 10 000 - 15 000 осіб. Приводять малих дітей, приносять розкладні стільчики, покривала... Крім моста, натовп збирається також і під мостом, просто на газоні вздовж дороги. Взагалі можна зайняти будь-яке місце, з якого буде видно феєрверки.

     Запуск салютів супроводжується музичними композиціями. Це робить шоу ще більш красивим. Тому ми обов"язково збираємось подивитись фінальний показ під музику  Queen . Щоб музику було всім добре чути, то пісні ще транслюють по радіо, яке можна зловити на своєму мобільному і слухати в навушниках. Якщо не помиляюсь, то це 103.9 FM.

     Фотографії не можуть передати всієї краси, це потрібно бачити самому. Декілька знімків з шоу Швейцарії:
     Канадська програма, яку показували наступного тижня, сподобалась більше. На YouTube є відео, можна подивитись цілісне шоу разом з музичним супроводом:


     На записі на 4хв. 35 сек. запускають салюти в формі зірки. Таких я ще не бачив.

     Франція показала якесь "розірване" шоу. Як на мене, не було цілісності в музиці. Почали з космічної саги, а під кінець чомусь поставили російську балалайку...     Зате показ від Португалії хвалили направо і наліво. Вони дійсно показали майстер клас. Були і класична попмузика, і португальська, і сучасне техно.  Вибухи під звуки скрипки, це щось (починається на 8хв. 58 сек.).


     Наступною була Італія. Спочатку організатори взяли публіку піснею квебечки Селін Діон. Радості місцевих не було меж. Потім танго, поп, між якими вставляли класичні мелодії. Кому, як не італійцям, їх використовувати.


     Ну і, нарешті, останніми показували клас США, які в результаті і здобули перше місце на фестивалі. Срібло віддали Португалії і бронзу - Італії (canoe.ca). Хоча мені більше сподобались саме Португалія та Італія. Штати показали чудову техніку, було багато "нижніх" вибухів, тому шоу відбувалось ніби на двох поверхах. Це було видовищно, але красивішими шоу були в Португалії та Італії. А на цьому відео, де нижні вибухи взагалі не показані, навіть не зрозуміло, за що американці отримали головний приз:


     Наступне відео гіршої якості, але тут хочаб видно вибухи, що відбуваються знизу:

   

     На закриття організатори представили глядачам шоу присв"ячене гурту Queen. Тому вже завдяки одній тільки музиці можна було розраховувати на успіх. І як і варта було очікувати, фінальною піснею була We are the champions:


2 коментарі:

  1. так, особливо для людей родом із середніх широт, які ці феєрверки тільки на новий рік по телевізору бачать ))

    ВідповістиВидалити